Textové pole: Informace o produktu
MOTOCYKLOVÉ PNEUMATIKY

STORM - nejnovější SportTouring od Avonu

 

Sportovně turistická pneu STORM je skutečně velmi zdařilý produkt vycházející z chválou opěvovaného modelu Azaro. Těží z osvědčených zkušeností a technických řešení předchozího modelu a přidává k nim i další. Nový dezén sice částečně kopíruje ten původní, avšak zvýšila se styčná plocha s vozovkou pro delší životnost a adhezi, přesto zůstal přeskládáním odvodňovacích kanálků stejně špičkový a funkční na vodě jako u Azara. Použitá technologie má název RFT – Reactive Footprint Technology. Směs gumy má nové složení a využívá vyšší poměr křemíku a také jeho čistotu: SRS – Super Rich Silica. Tato kombinace má za úkol podstatně zvýšit rychlost ohřátí pneu k jejímu plnému využití. Také se vcelku zásadně změnil dezén přední pneumatiky. Přední středová drážka je nahrazena vzájemně se křížícími odvodňovacími drážkami bočními. I zde se proto počítá s větší životností a se zachováním výborné stability na vodě. Díky celkové změně dezénu a vizuálního zpevnění povrchu pláště je tato kombinace pneumatik ještě více stabilnější, hlavně pak při jízdách v nejvyšších rychlostech. Pneumatika je ve svém středu pevnější a tužší, na svých bocích pak pevná, ale měkčí. Skutečně Sportovně-Turistická pneumatika s předpokládanou prodlouženou životností o cca 25 %.

VIPER XTREME

 

Vrchol práce anglických inženýrů a špičkový produkt pro závodění s homologací. Pneumatika využívá technologii ES-System, má upravený vzorek s vynecháním některých vodních drážek, pro větší styčnou plochu a životnost. Pod aramidovými A-VBD pásy se nachází další vylepšení v podobě doplňujícího spirálově vinutého pásu kostry Spiral Belted Carcass, SBC. Tato technologie ještě výrazněji zvládá namáhání pláště při extrémních situacích, jako je například ostrý výjezd ze zatáček, či brzdění v jakémkoliv sklonu motocyklu a eliminuje tak vlnění a lámání pláště. Dělá tak celou pneumatiku pevnější, přesto se dokonale přizpůsobující dané situaci na závodním okruhu a nejen na něm. Nová směs Race-C obsahuje siliku pro rychlé ohřátí na „pracovní“ teplotu. Řada Viper navíc profituje z odzkoušené a jedinečné technologie Avon A-VBD a to obzvlášť znatelně u zadních pneumatik. Jedná se o bezešvě tažený obvodový pás z ultra pevných aramidových vláken. Uprostřed pneumatiky jsou vlákna nahuštěna, aby byla zajištěna pevnost, stabilita a životnost. Směrem ke kraji je hustota vláken řidší, aby byla zvýšena styčná plocha pláště a přizpůsobivost k povrchu vozovky během náklonu. Tato všechna technologická řešení jsou sloučena do Enhanced Stability (ES) Systém od Avonu. Výsledkem je pneumatika, u které společně kostra, bočnice a dezén při jízdě redukují nepřípustné vlnění pneumatiky na minimum a mají optimální rozložení pevnosti pláště, čímž tak zlepšují celkové jízdní vlastnosti.

AVON STORM ST

STORM ST

XTREME

Novinkou letošního roku je pneumatika Avon COBRA, pro velké cestovní motocykly a Cruisery. Tato pneumatika je nástupce osvědčeného typu VENOM rozšířená o několik nových rozměrů.

 

Avon má ucelenou řadu pneumatik ROADRIDER pro motocykly střední kategorie, pokračuje také ve výrobě pneumatik AZARO a rozšířil nabídku okruhových pneumatik o typ do deště AZARO PRO-XTREME RAIN.

 

U značky VeeRubber přibyly duše, rozšířila se nabídka pneumatik na skútry, přibyly pneumatiky vhodné pro celoroční použití a na zimu a u některých motokrosových pneumatik přibyla homologace pro použití na silnici.

 

 

 

 

 

 

Pneumatiky Avon Vám v roce 2008 nabízejí celkem 238 rozměrů, pneumatiky VeeRubber 209 rozměrů plášťů a 45 rozměrů duší.

 

Nová COBRA

 

Pro Power-Cruisery jako jsou Harley Davidson V-Road, Honda F6C Valkyrie, nebo modely GL 1800 a samozřejmě vhodná na stavby…

 

Vzorek profilu redukující hluk a plášť zvládající vysoké zatížení

 

 

 

Velmi stabilní v zatáčkách, umožňuje neutrální řízení, které na těžkém motocyklu potřebujete

 

 

 

Velmi stabilní v zatáčkách, umožňuje neutrální řízení, které na těžkém motocyklu potřebujete.

 

 

 

 

Některé rozměry jsou schválené až do rychlosti 270 km/h s indexem ZR a garantují dlouhou životnost

 

 

 

Nové rozměry 130/60R23 a 280/40R20

 

 

 

 

COBRA má zcela novou konstrukci kostry i směsi v běhounu, vycházející z pneumatik STORM a VIPER. Díky technologiím EAF, ES, A-VBD jsou doménou těchto pneumatik výborné jízdní vlastnosti, stabilita a ovládání na mokré vozovce. Konstrukce má vliv i na delší životnost, díky novému dezénu a směsi gumy, spolu s přiměřeně tvrdším středem a měkčími boky běhounu. Díky radiální konstrukci je pneumatika celkově velice pevná a houževnatá.

 

 

 

 

Pneumatiky COBRA získaly na výstavě EICMA cenu za pokrokovou technologii.

NEJŠIRŠÍ  MOTOPNEUMATIKA  NA  SVĚTĚ

360/30R18

ANO je to tak… Nejširší motocyklová pneumatika na světě se vyrábí pod značkou VeeRubber v Thajsku a má mnoho příznivců ve světě i u nás v České republice.

 

 

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

VIDEO 4

VIDEO 5

VIDEO 6

VIDEO 7

*další foto*
Textové pole: NANOTECHNOLOGIE
A
ANTIDEFEKT TMELY

Nenašli jste vhodný rozměr, nebo výrobce? Pomůžeme a zajistíme co potřebujete. Kontaktujte nás...